Story Café

Nebojša Milovanović: Kod nas je nazadno imati troje dece

Nebojša Milovanović: Kod nas je nazadno imati troje dece

Valjevski pozorišni i filmski glumac Nebojša Milovanovića (42) ugled je stekao primernim ponašanjem u javnosti, odmerenim izjavama ali i upečatljivom pojavom, pa ne čudi interesovanje ženskog dela populacije za njegov život, ali i svih onih koji cene to što radi na velikom platnu, malim ekranima ili daskama koje život znače. Na svim tim poljima uspeo je da se istakne, pa ga publika voli zbog serija kao što su "Vojna akademija" ili "Santa Maria della Salute", filmova "Bure baruta", "Panama" ili "Talog", a u poslednje vreme oduševljava sve one koji prisustvuju njegovoj stendap melodrami. Ova neobična pozorišna forma nosi naziv "Stand down" i inspirisana je njegovim životom. Ipak, život mu nije ni nalik tužnim pesmama koje izgovara pred publikom. On živi srećnu porodičnu priču, okružen ljubavlju supruge, arhitekte Tijane (37) i svoje troje dece Vere (5), Stojana (3) i Nade, koju su dobili pre godinu dana. Kada je s njima, oseća se kao najpopularnija ličnost na planeti, ali činjenica je da ga posledice slave sve češće sustižu.

Nebojša je za "Story" govorio o prednostima porodičnog života, kako reaguje na popularnost, na koji način iskazuje svoj patriotizam, da li je potpuno srećan čovek, ali i otkriva kako teče borba njegove najstarije ćerke Vere sa astmom.

- Primenjivali smo razne metode lečenja astme kod ćerke Vere, a ja sam čak i na televiziji pričao o tome u društvu vrhunskih stručnjaka. Njeno zdravstveno stanje ide nabolje - kaže glumac i otkriva da li je strog u ulozi tate.

– Supruga i ja zajednički gradimo i čuvamo autoritet u odnosu na decu. Pre bih rekao da umem da postavim granicu nego što sam strog. Ali mora da se zna ko je koji čin u kući... i na televiziji - objašnjava Nebojša, pa na pitanje koliko je hrabro imati troje dece u današnje vreme, u sredini u kojoj živimo, odgovara:

– Ne mislim da je to hrabrost. Mi imamo nasleđe i sliku iz nekog prošlog vremena o manjim porodicama, a ni broj tri u komunizmu nije bio popularan. I dalje se na porodice s više dece gleda čudno i kao nešto nazadno, a nedavno sam u Parizu primetio da su porodice s troje dece česte i nisam primetio nazadnost tih Parižana, kao ni Francuza generalno. Mogu samo da vam kažem da je lepo kada deca imaju društvo.

Ostatak intrigantnog intervjua pronađite u novom broju magazina "Story" koji je u prodaji do 25. jula