
Trenerka, šampanjac i 18 miliona dolara: Brena u Majamiju u neviđenom izdanju FOTO
29/04/2025
8 min
Brena i njen sin Viktor su otputovali, ali u visokom stilu.
Autor: Marija Milenković | 24/09/2024
Koju školu je završio Saša Popović malo je poznat podatak
Antonio Ahel/ATAImages
Jedan od najmoćnijih i svakako najbogatijih ljudi regionalne muzičke scene rođen je 1954. godine u Novom Sadu. Sa bakom i dedom, roditeljima i pet godina starijom sestrom živeo je u parohijskom domu pored Nikolajevske crkve, gde je njegov deda službovao. Koju školu je završio Saša Popović malo je poznat podatak.
- Odlazio sam da pimplujem loptu. Mogao sam 5.000 puta da je pimplujem, a da ne padne! Fudbal sam igrao sa drugarima iz porte i Matice srpske - ispričao je svojevremeno Popović, koji je bio toliko talentovan da su ga primili i u pionirski tim FK "Vojvodina".
Njegov otac Konstantin bio je muzički obdaren, svirao je klavir, gitaru i harmoniku, nagovorio je Sašu da upiše muzičku školu. Nakon toga upisao je gimnaziju u Novom Sadu, ali bilo ga je sramota od drugova da svira, sve dok ga nije razotkrila profesorka.
- Sutradan sam doneo harmoniku u školu i odsvirao nekoliko pesama. Profesorka me je nahvalila, pa su sve njene kolege tražile da sviram i na njihovim časovima.
I drugari su bili oduševljeni. Od tada sam svuda sa sobom nosio instrument i zavoleo ga! Ali već sa 17 godina morao sam da biram da li ću da nastavim da treniram fudbal ili da se bavim muzikom. Izabrao sam muziku - kazao je jednom prilikom za "Informer" Saša koji je po očevoj želji upisao prava,
- Maštao sam da sviram, prvu profesionalnu tezgu imao sam sa 18 godina, za Novu godinu u malom mestu pored Frankfurta. Dva druga i ja svirali smo tri dana, gosti su bili samo Nemci. Zaradili smo svi po 3.000 maraka. Imali smo ugovorenu cenu od 1.000 maraka, ali smo dobili veliki bakšiš - priča Saša o početku muzičke karijere.
Anotnio Ahel/Ata
Da ispuni ocu želju, upisao je Pravni fakultet u Novom Sadu i stigao do treće godine. A onda je odlučio da odustane.
- Ćale mi je bio strog. Šest meseci sam razmišljao kako da kažem da neću više da studiram. Kad sam im rekao, shvatili su da me fakultet ne zanima, seli su u kola, otišli u Trst, kupili mi razglas, novu harmoniku, orgulje, pojačalo, mikrofone i sve što mi treba! Zatim sam 1976. godine potpisao ugovor na tri meseca s hotelom "Putnik" - rekao je tada kreativni direktor Granda.
Trenerka, šampanjac i 18 miliona dolara: Brena u Majamiju u neviđenom izdanju FOTO
29/04/2025
8 min
Brena i njen sin Viktor su otputovali, ali u visokom stilu.
Bila je sluškinja, jela čašu jogurta dnevno: Zahar prvi put o početku ljubavi sa Gocom
29/04/2025
1h
Zahar o Goci Lazarević i početku njihove ljubavi
Šok postupak! U jeku priča o razvodu Bastijan razotkrio svoj odnos sa Ester Sedlaček
29/04/2025
2h
Postupak Bastijana Švajnštajgera uzburkao javnost
Bila je sluškinja, jela čašu jogurta dnevno: Zahar prvi put o početku ljubavi sa Gocom
29/04/2025
1h
Zahar o Goci Lazarević i početku njihove ljubavi
Šok postupak! U jeku priča o razvodu Bastijan razotkrio svoj odnos sa Ester Sedlaček
29/04/2025
2h
Postupak Bastijana Švajnštajgera uzburkao javnost
Jedna promena na licu prva odaje godine: Čak je i muškarci odmah primete
29/04/2025
3h
Jedna promena na licu odmah odaje godine i prava je noćna mora i ženama i muškarcima
Darko Lazić ne može da sakrije tugu: Oglasio se potpuno slomljen
28/04/2025
17h
Objava Darka Lazića slama srca
Komentari (0)